Kıbrıs Taksi ve Transfer Hizmetleri

Kıbrıs’ta tatilinizi geçireceksiniz ve %99 ihtimalle adaya Ercan havalimanından giriş yapacaksınız. Havalimanından otelinize, veya kalacağınız villaya gitmek için araç kiralayabilir, taksi tutabilir, Havalimanı servisine binebilir veya Ercan havalimanı transfer aracınızı önceden ayırtabilirsiniz.

Araç kiralama ile hem havalimanından konaklayacağınız yere gidiş geliş masraflarını, hemde günlük gezi ihtiyacınızı düşündüğünüzde en etkili seçenek olabilir. Kıbrıs’ta taksi ücretleri yüksektir. Günde bir defa şehir dışındaki otelinizden şehire gidip gelseniz, en az 50-60 TL ulaşım gideriniz olur. Bu gidiş gelişlerin sayısı 2 yi geçecekse hiç düşünmeyin araç kiralayın. Kıbrıs’ta benzin Türkiye’den daha ucuzdur ve yüksek sezonda aracın günlüğü 100-120 tl arasıdır.

Havalimanından taksi tutarsanız turistik tarifeden ödersiniz. bu diğer seçeneklere göre daha yüksek olabilir.

Havalimanından şehirlere servisler vardır. Bunlar her 2-3 saatte bir hareket eder ve fiyatları uygundur. Eğer 1 veya 2 kişi ve aceleniz yok ise bu servisleri kullanabilirsiniz. ancak 3 veya daha fazla bir grupsanız taksi tutmanız daha avantajlı olacaktır.  Hem ücret hemde zamandan kazanırsınız. Zira servis hem belli bir saati bekleyecek, hemde Girne’ye ulaşması en erken 1 saatte gerçekleşecektir. Girne’ye ulaşınca, ayrıca şehir merkezinden otelinize taksi tutmanız gerekecek ve bu işin astarı yüzünden pahallıya gelecektir.

Transferinizi önceden ayarladığınızda hem online indirimden faydalanırsınız, hemde havalimanında, kapıdan çıkarken karşılanır ve hiç beklemeden gideceğiniz yere gidersiniz. Seçim sizin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir